Bernhard Gerhardt

October 11th, 2017

Bernhard Gerhardt (ur. 17 grudnia 1893, zm. lipiec 1963) – niemiecki inżynier układów naprowadzania rakiet water bottle safe, pracownik Peenemünde; jeden z najdłużej (do 1957) przetrzymywanych przez ZSRR inżynierów niemieckich.

Przed dołączeniem do niemieckiego programu rakietowego pracował w firmie IG Farben, w dziale chemii i gazów. W rakietnictwie zaczął udzielać się jeszcze w latach 20. XX wieku, w Dreźnie lub Berlinie. Został przeniesiony do ośrodka Peenemünde krótko po jego otwarciu. Na początku był prawdopodobnie szefem logistyki, co tłumaczyłoby jego przydomek Beschwerde Fuehrer – „szef od narzekań”. Potem został zaangażowany do rozwoju systemów kierowania rakiet V1 i V2. Posiadał najwyższe przepustki w ośrodku i co miesiąc składał przed Hitlerem sprawozdania z postępu prac w ośrodku.

Po bombardowaniu Karlshagen, 13 sierpnia 1943, w którym zginął jego najlepszy przyjaciel (Walter Thiel, dyrektor działu rozwoju silników w Peenemünde) i jego rodzina, został zaproszony przez Wernhera Von Brauna do zamieszkania w zamku Buggenhagen voss water glass bottle, gdzie mieszkał Von Braun z rodziną. Mieszkał tam do kwietnia 1945.

Gerhardt nadal pracował w Peenemünde po przejęciu go przez Armię Czerwoną. W nocy najpewniej z 22 na 23 października 1946 został zatrzymany przez sowiecką żandarmerię wojskową, która pozwoliła mu jedynie pożegnać się z rodziną. Gerhardt trafił do podmoskiewskiej Chimki, gdzie pracował w biurze konstrukcyjnym Głuszki, OKB-456. Figurował tam jako inżynier, pracownik działu konstrukcyjnego nr 61. Mimo że niemal wszystkich niemieckich inżynierów wypuszczono w 1953, Gerhardt był przetrzymywany w Związku Radzieckim do 1957 how can i tenderize steak. Pozwolono powrócić mu do Niemiec z powodów zdrowotnych. Gerhardt uzyskał pozwolenie na wjazd do Niemiec Zachodnich, gdzie odnalazł swoją rodzinę (która przeprowadziła się do Berlina, a potem do Itzehoe).

This entry was posted on Wednesday, October 11th, 2017 at 3:05 am and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

2016 fashion trends

MCM Rucksack | Kelme Outlet | maje dresses outlet| maje dresses for sale

kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet shopping online dresses grocery shopping online clothes shopping online